22. Dönem Balıkesir Milletvekili, Op. Dr. Turhan Çömez, yaklaşık 6 yıldır yaşadığı İngiltere'de ilk kez ekran karşısına çıktı.
Gazeteci Sayın Uğur Dündar'ı evinde konuk eden Sayın Çömez, Türkiye'nin merak ettiği pek çok konuya açıklık getirdi.
Yıllardır kendisi aleyhine kimi çevreler tarafından sürdürülen maksatlı ve planlı saldırılara ve iftiralara bir cevap niteliğinde olan bu röportaj, inanıyoruz ki; Türk Milletinin yüreğinde hak ettiği yeri alacaktır.

6.3.2014 08:41:04

BASIN AÇIKLAMASI

 

15.02.2011 tarihli internet sitelerinde yer alan; devam eden bir dava ve soruşturma kapsamında gözaltına alınan gazeteci Soner Yalçın ile ilgili çıkan haberler arasında, ‘Soner Yalçın’ın Turhan Çömez ile telefonda görüştüğü iddia ediliyor… Turhan Çömez'le yaptığı konuşmaların teknik takibe takıldığı öğrenildi…’ şeklinde ifadelere yer verildiği görülmektedir.

17.2.2011 20:43:52

Akşam gazetesinin bugünkü ( 26.10.2010 tarihli ) sayısında , “Erdoğan’ın evini Jitem adına takibe aldık” başlıklı bir haber yayınlanmıştır. Haberin içeriğinde “Turhan Çömez’in de Başbakan’ın evinin krokilerini Yusuf’ a verdiğini biliyorum” şeklinde bir iddiaya yer verilmiştir.

Ortaya konan bu iddia bütünüyle yalan, iftira ve alçakça bir kurgudan ibarettir.

26.10.2010 23:18:05

Sayın Recep Tayyip Erdoğan

Başbakan

 

22.06.2010 tarihinde partinizin gruptoplantısında yaptığınız konuşmada; ‘Terörle mücadele, sadece devletin,Hükümetin ve güvenlik güçlerinin meselesi değildir. Muhalefet de, sivil toplumda, medya da kendisini bu mücadelede bir taraf olarak görmeli, sorumsuz davranışlardankaçınmalıdır. Allah aşkına görüntülü medya, yazılı medya böyle bir milli meseledebirlik beraberliğe her zamankinden daha fazla ihtiyacımızın olduğu dönemdekalkıp da evin içine girmek suretiyle orada o içi yanık, canı yanık annelerintavırlarını her taraftan çekerek bunları sürekli göstermek, oradaki ayılıpbayılmalarla ilgili bu görüntüleri yayınlamak kime hizmet eder Allah aşkına,ülkeye mi, terör örgütüne mi? Terör örgütünün en önemli amacı, 1 numaralı amacıkendi propagandasını yaptırtmaktır. Kusura bakmasınlar, burada medya ne yazıkki bilerek veya bilmeyerek terör örgütüne burada ciddi manada yandaşlıkyapmaktadır, bu kadar ağır konuşuyorum, bu kadar ağır konuşuyorum.’Dediniz.

2.8.2010 22:39:22

Sayın Recep Tayyip Erdoğan
T.C. Başbakanı
AKPARTİ Genel Başkanı

Geçtiğimiz günlerde Genel Başkan Yardımcınız Sayın A. Edip Uğur, partinizin eski üyesi müvekkilimiz Sayın Turhan Çömez ile ilgili asılsız iddialar ortaya attı.

Sayın Çömez’in ‘darbecilerle toplantılar yaptığı, onlara bilgiler aktardığı ve onları yönlendirdiği’ şeklindeki bu iddiaları, açıkça devam eden davada yargılamayı etkilemeye yönelik bir teşebbüs olarak görüldüğünden, pek tabiidir ki yargıya taşıdık.

Biz biliyoruz ve inanıyoruz ki, Sayın Çömez, böyle bir kirli tezgâhın içinde olamaz ve bu tezgâhın mimarları ile asla yolları kesişmez.

13.3.2010 15:48:23

123
foto galeri...